PodróżoVanie – spotkanie autorskie z podróżnikami, blogerami i vlogerami

podrozovanie-spotkanie-w-ns-plakat
Kategoria
Spotkanie autorskie
Date
26 09 2023 17:00
Miejsce
płyta nowosądeckiego Rynku
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Powiat
Nowy Sącz
Spotkanie autorskie z Kasią i Łukaszem - podróżnikami, którzy opowieściami ze swych wypraw zarażają miłością do turystyki!

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Kasią i Łukaszem  – podróżnikami, którzy odbyte wyprawy opisują w książkach i relacjonują je na swym blogu i platformie YouTube pod nazwą PodróżoVanie.

Podróżnicy odwiedzą nasze miasto swym vanem, przy którym już 26 września br. (wtorek) o godz. 17:00 na płycie nowosądeckiego Rynku odbędzie się z nimi niecodzienne spotkanie autorskie. W razie niepogody spotkanie odbędzie się w sali ratuszowej.

Opowiedzą o swej pasji do podróży, nietypowym stylu życia w drodze, o swym blogu i nagraniach z wypraw.

Kasia i Łukasz to zgrane małżeństwo, które od ponad pięciu lat na stałe mieszka i podróżuje w kampervanie, który sami zbudowaliśmy na bazie zwykłego dostawczaka. Od tego momentu odwiedzili 36 państw, objeżdżając wzdłuż i wszerz Europę oraz kawałek Azji. Po drodze przekroczyli granicę koła podbiegunowego, pomachali Afryce z krańców Gibraltaru, o mały włos nie stracili życia w Alpach, jeden z pierwszych lockdownów spędzili nad jeziorem w Portugalii, a ostatni w Turcji. O tych i wielu innych przygodach opowiadają w krótkich vlogach publikowanych na YouTube oraz w niedawno wydanych książkach, napisanych w podróży przez Kasię: „Wielki Wóz” oraz „Droga”.
Na ich kanale można znaleźć różnego rodzaju porady dotyczące życia w vanie, podróży samochodowych oraz kamperowych. Łączna liczba wyświetleń dotychczasowych filmów wynosi ponad 23 miliony, a liczba stałych subskrybentów – ponad 125 tys.

Podróże Kasi i Łukasza możecie śledzić tutaj:
YouTube: https://youtube.com/podrozovanie
Instagram: https://instagram.com/podrozovanie

Swymi działaniami udowodnili, że aby spełniać marzenia, nie trzeba mieć ani specjalnego przygotowania, ani wielkiego budżetu. Od samego początku inspirują innych, by spróbowali na własnej skórze, jak smakuje “van life”. Podczas spotkania będzie można zakupić książki Kasi i i zdobyć ich autograf.


Pasjonaci życia w drodze spotkają się z sądeczanami w ramach realizowanego przez naszą bibliotekę projektu podróżniczo-czytelniczego „Kolej na książkę, kiążka na kolej”, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 
 

Terminy

  • 26 09 2023 17:00